SkyConcept Adwords Story

W okresie mojej współpracy z firmą SkyConcept, przedsiębiorstwo to zaczęło oferować więcej usług związanych z marketingiem internetowym. Jedną z nich były reklamy Google AdWords. Klienci którzy zdecydowali się wykupić taką usługę otrzymywali graficzne projekty bannerów internetowych i fachową analizę kampanii.

Kierownictwo SkyConcept uznało, że należy tę usługę wypromować szerzej. Powstał pomysł stworzenia strony internetowej objaśniającej potencjalnemu klientowi działania jakich może się spodziewać, jeśli zdecyduje się na współpracę.

Powierzono mi zadanie stworzenia oprawy graficznej tej strony. W efekcie burzy mózgów, ustaliliśmy, że witryna powinna podążać za ścieżką, jaką będzie szedł klient. Zaproponowałem, żeby wykorzystać technologię „parallax scrolling”.

Po ścieżce do celu

Postanowiłem utrzymać projekt w kolorystyce związanej z Google, gdyż cała kampania dotyczyła usługi Google Adwords. Szerokie wykorzystanie koloru niebieskiego miało również sugerować pokrewieństwo z kolorystyką SkyConcept.

Stylistyka ilustracji została utrzymana w nieco żartobliwej, przystępnej formie: produkt skierowany był do osób nie znających jeszcze usługi i miał dopiero zachęcić je do zapoznania się z bardziej fachowymi materiałami, lub do osobistego kontaktu.

Po wykonaniu projektu graficznego, współpracowałem z programistami SkyConcept w stworzeniu funkcjonalnej witryny. Efekt końcowy można obejrzeć tutaj, lub na filmiku obok.

Wersja drukowana

W ramach projektu powstała także drukowana wersja strony, zawierająca dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje. Kolorystyka została zmieniona, żeby bardziej odpowiadać identyfikacji graficznej SkyConcept, gdyż wydruki były oferowane klientom wraz z innymi materiałami firmy.

E-broszura

Kolejną wersją tego projektu był darmowy e-book (lub raczej e-broszura), mający promować usługę Google Adwords w wykonaniu SkyConcept. Działanie to było formą content marketingu: broszura zawierała dawkę ciekawych materiałów na temat kampanii bannerowych.

Reklama w magazynie

W ramach tego projektu mogłem również stworzyć reklamę drukowaną, która ukazała się w numerze czasopisma SkyConcept: Marketing 360. Było to interesujące wyzwanie, gdyż musiałem zmieścić treść strony internetowej na jednej rozkładówce gazety. Efekt okazał się jednak czytelny i miły dla oka.