Gabinet turkusowa

By admin 3 lata ago

Praca z istniejącą identyfikacją

W roku 2015 miałem okazję współpracować z gabinetem kosmetycznym Gabinet Turkusowa z Komorowa pod Warszawą. Zleceniodawca dysponował już gotową identyfikacją wizualną, której odświeżenie nie wchodziło w grę. Mogłem jednak wykonać dwa projekty w oparciu o istniejący branding: stronę internetową i wizytówki.

Po przeszukaniu internetu zauważyłem, że strony internetowe konkurencji, które w ogóle nadają się do wyświetlania, wywoływały wrażenie strasznej sztuczności. Obiecywały cuda, jednocześnie prezentując zdjęcia modelek ze stocków. Często ociekały kiczowatą ornamentyką, co utrudniało czytelność. Chciałem zerwać z tą tendencją, dlatego na głównym sliderze zaprezentowałem nietypowe zdjęcia, np. pięty modelki, czy pukle włosów. Posłużyłem się również ilustracjami, żeby stworzyć wrażenie ciepła rodzinnego gabinetu. Utrzymałem projekt w jasnych barwach, żeby wzmocnić pozytywne wrażenie i czytelność.

Istniejąca identyfikacja graficzna zawierała tylko jeden sprecyzowany kolor. Na potrzeby strony internetowej musiałem zdecydowanie rozszerzyć paletę: zastosowałem trzy dodatkowe warianty podstawowego bordowego, zarówno ciemniejsze jak i jaśniejsze. Wykorzystałem też kilka odcieni szarości i jasny błękit do akcentów

Praca nad wizytówkami okazała się bardziej skomplikowana, niż wydawało się na pierwszy rzut oka. Sam projekt nie był trudny, jednak moja wizja wymagała zaawansowanej współpracy z drukarnią. Ostatecznie, dzięki drukarni Reprint z Wrocławia, udało się stworzyć prawdziwe małe cuda. Wizytówki wykonano w technologii sitodruku, na papierze Munken Polar 600g. Mają barwione krawędzie, zaś motywy roślinne na awersie wykonano lakierem UV.