Gabinet turkusowa

By admin 3 lata ago
mackbookair-w-reflection-1440

Praca z istniejącą identyfikacją

W roku 2015 miałem okazję współpracować z gabinetem kosmetycznym Gabinet Turkusowa z Komorowa pod Warszawą. Zleceniodawca dysponował już gotową identyfikacją wizualną, której odświeżenie nie wchodziło w grę. Mogłem jednak wykonać dwa projekty w oparciu o istniejący branding: stronę internetową i wizytówki.

Po przeszukaniu internetu zauważyłem, że strony internetowe konkurencji, które w ogóle nadają się do wyświetlania, wywoływały wrażenie strasznej sztuczności. Obiecywały cuda, jednocześnie prezentując zdjęcia modelek ze stocków. Często ociekały kiczowatą ornamentyką, co utrudniało czytelność. Chciałem zerwać z tą tendencją, dlatego na głównym sliderze zaprezentowałem nietypowe zdjęcia, np. pięty modelki, czy pukle włosów. Posłużyłem się również ilustracjami, żeby stworzyć wrażenie ciepła rodzinnego gabinetu. Utrzymałem projekt w jasnych barwach, żeby wzmocnić pozytywne wrażenie i czytelność.

mackbookair-w-reflection-1440b

Istniejąca identyfikacja graficzna zawierała tylko jeden sprecyzowany kolor. Na potrzeby strony internetowej musiałem zdecydowanie rozszerzyć paletę: zastosowałem trzy dodatkowe warianty podstawowego bordowego, zarówno ciemniejsze jak i jaśniejsze. Wykorzystałem też kilka odcieni szarości i jasny błękit do akcentów

Business Card Mockups

Praca nad wizytówkami okazała się bardziej skomplikowana, niż wydawało się na pierwszy rzut oka. Sam projekt nie był trudny, jednak moja wizja wymagała zaawansowanej współpracy z drukarnią. Ostatecznie, dzięki drukarni Reprint z Wrocławia, udało się stworzyć prawdziwe małe cuda. Wizytówki wykonano w technologii sitodruku, na papierze Munken Polar 600g. Mają barwione krawędzie, zaś motywy roślinne na awersie wykonano lakierem UV.