Marketing 360

W roku 2015 firma SkyConcept powierzyła mi opiekę graficzną nad wydawanym przez nią czasopismem “Marketing 360”. Jest to półrocznik (z początku kwartalnik), poruszający zagadnienia związane z promocją i marketingiem nieruchomości. Na jego łamach omawiane są osiągnięcia firmy, jak również najświeższe informacje z rynku i nowinki techniczne.

We wcześniejszym okresie czasopismo redagowane było w oparciu o zakupiony szablon, jednak szybko okazał się on mało estetyczny, a w dodatku nie nadążał za aktualizowaną tożsamością wizualną przedsiębiorstwa.

Małżeństwo stylów

Moim zadaniem w czasopiśmie był skład typograficzny artykułów, wraz z doborem ilustracji, a także wprowadzenie zmian wizualnych w szablonie, żeby uczynić zadość identyfikacji graficznej SkyConcept.

Zacząłem pracę od dopasowania kolorystyki do nowego próbnika barw. Wcześniej na łamach półrocznika dominował kolor żółty. Włożyłem nieco wysiłku w zapanowanie nad chaosem jakim było rozłożenie zdjęć i szpalt tekstu na stronicach. Wprowadziłem też nieco elementów diagonalnych, współgrających z powstającymi materiałami firmowymi.

Niektóre elementy stałe, takie jak spis treści (ale również sekcję wiadomości, paginację, layout okładki) musiałem zaprojektować od nowa. W tej chwili wszystkie te elementy tworzą jedną spójną całość, z czytelną hierarchią wizualną i dobrze dobraną kolorystyką.

Typograficzny człowiek orkiestra

Nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że w Marketing 360 włożyłem mnóstwo czasu i pracy. Nie był to jednak czas stracony. Projektując rozkładówki czasopisma mogłem poznać w całej (lub prawie całej) rozciągłości praktyczną stronę składu publikacji. W projekcie tym zajmowałem się praktycznie wszystkim, poza pisaniem artykułów: łamaniem tekstu, projektowaniem elementów stałych, wyszukiwaniem ilustracji, a nawet tworzeniem ich w niektórych przypadkach.

Obok mogą Państwo obejrzeć infografikę, dotyczącą bezpiecznego użytkowania dronów, która znalazła się w ostatnim numerze w roku 2015.